
U Zenici je večeras više od 50 građana, većinom mladih i visokoobrazovanih, pristupilo Narodnom evropskom savezu (NES), prepoznajući u ovoj političkoj opciji, kako navode, “prostor za napredak, aktivizam i stvarne promjene”.
Predsjednik NES-a Nermin Ogrešević poželio im je dobrodošlicu, naglašavajući kako mladi moraju biti više zastupljeni u politici, jer su, kako je rekao, “budućnost Bosne i Hercegovine i najjače oružje u borbi za državu i bolji život svih građana”.
Dodao je da je odluka novih članova inspirisana i angažmanom ministra privrede Zeničko-dobojskog kantona Samira Šibonjića, čiji se rad temelji na “otvorenosti, razvoju i podršci mladima”, ali i na “jačanju patriotskog fronta”.
NES Zenica poručuje da je ovo samo početak širenja i okupljanja snaga koje vjeruju u državotvornu i probosansku politiku, daleko od podjela i političkih kalkulacija.
👉infoposkokbrčko✅️
