
Policija u Gradišci uhapsila je N.H. iz ovog grada zbog sumnje da je pokušao podmititi policajca nudeći mu novac kako bi izbjegao kaznu za saobraćajni prekršaj.
Kako je potvrđeno iz Policijske uprave Gradiška, incident se dogodio u mjestu Čatrnja, kada je osumnjičeni ponudio mito policijskom službeniku da ne izvrši službenu radnju i odustane od sankcionisanja prekršaja.
– Lice je odmah lišeno slobode, a predmetna novčanica oduzeta je uz potvrdu – saopšteno je iz PU Gradiška.
O svemu je obaviješten dežurni tužilac Republičkog javnog tužilaštva Banjaluka, koji je naložio da se nakon kompletiranja predmeta dostavi izvještaj o počinjenom krivičnom djelu “davanje mita”.
Policija nastavlja istragu, a slučaj je još jedan u nizu primjera odlučnosti da se u Republici Srpskoj sankcionišu svi oblici korupcije, bez obzira na njihovu visinu ili okolnosti.
🟥 👉infoposkokbrčko✅️
