
Lider PDP-a i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković gostovao je na televiziji N1, gdje je oštro kritikovao politiku Milorada Dodika i stanje u Republici Srpskoj, ističući da je “narod postao žrtva Dodikovih pregovora i političkih igara”.
“SVE JE LAGAO, I DANAS NE ZNA NA KOJU JE PREVARU SPREMAN”
“Mi smo sada svi žrtva Dodikovih pregovora da bi se sutra pojavila vijest da je oslobođen sankcija. A šta mi imamo od toga? Potrošenih 50 miliona, izgubljenu čast, moral, poniženu republiku i zakone koji traju kraće od tetrapaka mlijeka”, poručio je Stanivuković.
On je dodao da je SNSD na čelu s Dodikom počinio “najveću političku i ljudsku prevaru”, jer su “izigrali povjerenje naroda, obmanuli institucije i uništili povjerenje građana u državu”.
KRITIKA EKONOMSKE I DIPLOMATSKE POLITIKE
Stanivuković je istakao da je Republika Srpska zbog Dodikove politike došla u međunarodnu izolaciju.
“Protjerali smo ministre iz Njemačke, izazvali diplomatske skandale, najavljivali referendume, zaklinjali se u Ustav i narod — i na kraju od svega odustali. Od referenduma, od borbe za pravdu, od svake riječi koju su dali narodu.”
Također je podsjetio da su građani i radnici najveće žrtve takve politike:
“Zamislite, radnik koji se bori za platu postaje izdajnik. Ljudi koji rade za hiljadu ili dvije marke sada su meta političkih obračuna.”
“DODIK JE PROPustIO DVIJE ISTORIJSKE PRILIKE”
Stanivuković je zaključio da je Milorad Dodik imao dvije šanse da napravi istorijski iskorak – da ojača institucije i da vrati dostojanstvo narodu – ali da je “umjesto toga izabrao lični interes i manipulaciju”.
“Danas imamo Republiku koja je umorna, izolovanu i osiromašenu, a mogli smo imati stabilnu zajednicu s vjerom u budućnost. Te dvije istorijske prilike Dodik je prokockao.”
👉infoposkokbrčko✅️
