
Tragična smrt fudbalskog trenera Mladena Žižovića potresla je cijelu sportsku javnost. Čovjek koji mu je otvorio vrata trenerskog poziva, iskusni stručnjak Slavko Petrović, prisjetio se emotivno zajedničkih trenutaka i početaka Žižovićeve karijere.
Petrović je za “Dnevni avaz” ispričao da je Mladena doveo u Radnik iz Bijeljine krajem januara 2015. godine i da je odmah prepoznao njegovu profesionalnost i ljudskost.
– Bio je izuzetno dobar čovjek i pravi profesionalac. Odmah se vidjelo da ćemo biti ne samo saradnici nego i prijatelji – kazao je Petrović.
S posebnom tugom prisjetio se i trenutka kada su se prvi put pojavili zdravstveni problemi.
– Tokom jednog treninga rekao mi je da stavim ruku na njegovo srce. Udari su bili tako jaki da sam pomislio da će mu srce iskočiti. Odmah smo prekinuli trening i otišli kod kardiologa u Beograd, gdje mu je zabranjeno svako fizičko naprezanje – rekao je Petrović.
Dodao je da je tada Žižović već imao ugovor s klubom, te da je lično zamolio tadašnjeg predsjednika Mladena Krstajića da ga zadrži u stručnom štabu.
– Uvijek je pokazivao izuzetan osjećaj za igru, za rad s ljudima, i bilo je jasno da će jednog dana postati vrhunski trener. Nažalost, ova tragedija je ogroman gubitak za sve nas koji smo ga poznavali – zaključio je Petrović, koji je porodici i prijateljima izrazio duboko saučešće.
Podsjetimo, Mladen Žižović (44) preminuo je tokom utakmice između Mladosti iz Lučana i Radničkog iz Kragujevca. Tokom trenerske karijere vodio je Radnik iz Bijeljine, Zrinjski iz Mostara, Slobodu iz Tuzle, Al-Kholod, Shkupi i Borac iz Banje Luke, s kojim je ostvario veliki uspjeh u Konferencijskoj ligi.
Nogometni savez BiH odlučio je da sve utakmice 14. kola WWin lige, kao i omladinskih, ženskih i futsal liga, započnu minutom šutnje u znak sjećanja na Mladena Žižovića.
🟥 👉infoposkokbrčko✅️
