
Na današnjoj sjednici Predsjedništva Naroda i pravde (NiP), održanoj u Sarajevu, za novog političkog direktora stranke izabran je Adnan Delić, trenutni ministar rada i socijalne politike Federacije BiH.
REKONSTRUKCIJA STRANAČKOG VRHA
Ova odluka dolazi dan nakon što je Rusmir Pobrić, dosadašnji politički direktor, napustio stranku zajedno s još nekoliko vijećnika iz Sarajeva.
Pored Delića, Predsjedništvo NiP-a imenovalo je i Silvu Banović za predsjednicu Udruženja žena NiP-a. Banović je zastupnica u Skupštini Tuzlanskog kantona i delegatkinja u Domu naroda Federalnog parlamenta.
MASOVNI ODLASCI IZ STRANKE
Podsjetimo, NiP se u proteklim danima suočio s talasom ostavki i prelazaka. Stranku je napustilo osam vijećnika iz različitih općina Kantona Sarajevo, među kojima su:
- Emina Džano i Enis Bogilović (Općina Vogošća)
- Jasmin Ademović, Đenan Mulić i Nermin Kapo (Općina Centar)
- Emina Salko Salloranović (Novi Grad)
- te nekoliko vijećnika iz Općine Hadžići.
Njihov odlazak označio je još jedan udarac na unutarstranačko jedinstvo NiP-a, a prema izvorima bliskim stranci, razlozi su “neslaganje s politikom lidera Elmedina Konakovića” i “nezadovoljstvo unutarstranačnim odnosima”.
DELIĆ: „VRIJEME JE ZA NOVU ENERGIJU“
Novi politički direktor NiP-a, Adnan Delić, poznat je kao umjeren političar i stručnjak s dugogodišnjim iskustvom u javnoj upravi. Njegov izbor mnogi tumače kao pokušaj stranke da stabilizuje redove i povrati povjerenje javnosti nakon serije unutrašnjih potresa.
S obzirom na trenutne izazove, Delićev mandat će biti ključan za redefinisanje političke strategije NiP-a i pokušaj očuvanja njenog uticaja u Federaciji BiH.
👉infoposkokbrčko✅️
