
Majka Nikole Đokića (24) iz Brčkog, osumnjičenog da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula tročlana porodica na Novom Beogradu, oglasila se i kroz suze govorila o tragediji koja je, kako kaže, “uništila dvije porodice”.
Nikola, sin poznatog brčanskog ugostitelja, upravljao je automobilom Audi A4 u trenutku kada je, prema sumnjama, prošao kroz crveno svjetlo i pri brzini od 132 kilometra na sat udario u drugi automobil na raskrsnici ulice Omladinskih brigada i Bulevara heroja sa Košara. U nesreći su poginule tri osobe, a kasniji nalazi pokazali su da je Đokić bio pod utjecajem alkohola (1,76 promila) i kanabisa.
Njegova majka je za medije izjavila da su ona i njen suprug slomljeni bolom i da ne mogu vjerovati da je njihov sin bio pod uticajem opojnih sredstava.
“Našu tugu je nemoguće opisati. I muž i ja smo očajni, jer je ovo i naša tragedija. Ne možemo ništa učiniti da popravimo situaciju, koja ne može biti teža. Nikola nikada nije pio pred nama, čak ni gazirano piće, a kamoli alkohol. Bio je dobar momak, završio je studije u Beogradu. Uništio je svoj i naš život”, rekla je neutješna majka iz porodične kuće u Brčkom.
U međuvremenu je Đokić saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, gdje se branio šutnjom. Tereti se za teško krivično djelo protiv sigurnosti javnog saobraćaja, za koje je predviđena kazna zatvora od 5 do 15 godina.
Prema riječima izvora bliskog porodici, “Nikolina porodica je poznata i poštena u Brčkom, normalni i dobri ljudi, ali tragedija ih je potpuno slomila”.
👉infoposkokbrčko✅️
