
Dvojica mađarskih državljana protjerana su iz Bosne i Hercegovine nakon što je utvrđeno da su nezakonito pratili i snimali sastanak stranih osoba na području Banovića.
Kako je saopćila Služba za poslove sa strancima BiH, akcija je sprovedena na osnovu obavještenja Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona. Dvojica muškaraca, inicijala GB (1952.) i JG (1962.), prvobitno su privedeni u Tuzli, a potom predati Terenskom centru Službe za poslove sa strancima.
Tokom službenih radnji, od njih su prikupljene izjave u vezi s okolnostima boravka u BiH. Utvrđeno je da su se nalazili u zemlji radi dokumentiranja i evidentiranja događaja – susreta dvije strane osobe u Banovićima.
Oni su 23. oktobra napustili teritoriju BiH preko graničnog prelaza Karakaj.
👉infoposkokbrčko✅️
