
Portparol SNSD-a Radovan Kovačević odgovorio je na tvrdnje opozicije da je stranka, predvođena Miloradom Dodikom, “prodala interese Republike Srpske” kako bi im bile ukinute američke sankcije. Kovačević je u objavi na društvenoj mreži X poručio da je riječ o “jadnoj i sramnoj političkoj manipulaciji”, te da bi oni koji su zaista spremni na trgovinu “valjda trgovali tako da im sankcije uopšte ne budu uvedene”.
„Ljudi iz rukovodstva Republike Srpske bili su spremni prihvatiti lične sankcije jer nisu pristajali na trgovinu i ugrožavanje interesa Srpske. A sada nas optužuju oni koji su trčkarali za Christianom Schmidtom i služili kao šegrti njegovih napada na Srpsku“, poručio je Kovačević.
On je naglasio da je SNSD podržao Donalda Trumpa jer je to, kako kaže, bilo u interesu Republike Srpske:
„Optužuju nas za saradnju s Trampovom Amerikom? Pa šta su očekivali? Da smo prvi u Evropi podržali Trampa i zbog toga bili pod udarom Bajdenove administracije i njihovih šefova, Marfija i Schmidta, kako bismo se sada sukobljavali s Trampom? To ne može proći ni u jaslicama.“
Kovačević je poručio da je rukovodstvo Republike Srpske bilo i ostaje spremno da podnese teret sankcija, ali ne i da “proda interese svog naroda”. Dodao je i da se danas jasno vidi ko je branio poziciju Srpske, a ko je, prema njegovim riječima, “bio spreman prodati sve samo da ga stranci dovedu na vlast”.
🔴👉infoposkokbrčko✅️
