
Elmedin Konaković, predsjednik stranke Narod i Pravda i ministar vanjskih poslova BiH, odgovorio je članu Predsjedništva BiH Željki Cvijanović nakon što ga je prozvala zbog unutrašnjih potresa u NiP-u.
Cvijanović je, aludirajući na ranije Konakovićeve izjave o “bageru” koji će “srušiti SNSD”, poručila da je “bager sada natjerao na njega samog”.
Konaković joj nije ostao dužan:
“Željka je javila da nas je Salko napustio u Hadžićima i da me vrijeđa, ali nije prisustvovala sjednici Vijeća sigurnosti UN-a u New Yorku, niti želi govoriti o porukama sa te sjednice. Ona neće da priča o statusu OHR-a i misiji Eufor Althea, iako je imala spektakularne najave. Željka, Željka… Sve s ruskim predsjedavanjem.”
Ovaj verbalni okršaj dolazi nakon odlazaka više članova iz Naroda i Pravde, što je Cvijanović iskoristila za političku provokaciju, dok Konaković nastavlja s kritikama o pasivnosti srpskih predstavnika u međunarodnim institucijama.
👉infoposkokbrčko✅️
