spot_img
Srijeda, 17 Juna, 2026
spot_img
HomeBIHFAHRUDIN RADONČIĆ ZA BHRT: DODIK AKO ODE, TO JE ZAHVALJUJUĆI VLADI SAD...

FAHRUDIN RADONČIĆ ZA BHRT: DODIK AKO ODE, TO JE ZAHVALJUJUĆI VLADI SAD – TROJKA S TIM NEMA VEZE

-

Predsjednik Saveza za bolju budućnost (SBB) Fahrudin Radončić gostovao je u emisiji “Jutro za sve” na BHRT-u, gdje je u otvorenom razgovoru sa voditeljem Zvonkom Komšićem govorio o brojnim političkim i društvenim temama koje potresaju Bosnu i Hercegovinu.

Radončić je istakao da eventualni odlazak Milorada Dodika s političke scene ne bi bio rezultat djelovanja Trojke, već direktan učinak američke Vlade i međunarodne diplomatije. “Ako Dodik ode, moramo zahvaliti Vladi SAD, to sa Trojkom nema nikakve veze”, poručio je lider SBB-a, dodavši da se u BiH “bošnjačka politika pretvorila u politiku za lajkove i površne izjave, umjesto u ozbiljno državno vođenje”.

Govorio je i o susretima sa Bakirom Izetbegovićem, Draganom Čovićem i Željkom Komšićem, naglašavajući da su dijalog i saradnja među liderima nužni ako se želi osigurati stabilnost zemlje. Na pitanje da li bi podržao novu kandidaturu Bakira Izetbegovića, Radončić je ostao suzdržan, poručivši da će o tome “odlučiti vrijeme i politička situacija”.

Dotakao se i aktuelnih afera poput “Spengavanje”, ocijenivši da se “političke igre i lični obračuni koriste da bi se sakrile suštinske slabosti vlasti”. Posebno je kritikovao neefikasnost institucija u rješavanju tragičnih slučajeva, podsjetivši da je Amir Pašić Faćo uhapšen za 24 sata, dok se godinu dana nakon tragedije u Jablanici, u kojoj je poginulo 19 ljudi, još uvijek ne zna ko je odgovoran.

Radončić je oštro osudio “nedopustivu i sramotnu agitaciju protiv muslimana” koju, kako je rekao, “sistematski provode Dodik i Cvijanović”. Poručio je da se u BiH mora obnoviti dostojanstvo, a politički lideri moraju prestati djelovati isključivo u funkciji klikova i medijskih efekata.

👉infoposkokbrčko✅️

BRČKO DISTRIKT

spot_img

Posljednje objavljeno

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com