
Potpredsjednica SNSD-a Željka Cvijanović oglasila se na društvenim mrežama povodom najavljenih predsjedničkih izbora u Republici Srpskoj, poručivši da su oni “neprirodno i politički nametnuti”.
Kako je navela, Republika Srpska nije tražila izbore, jer je – prema njenim riječima – volja građana već jasno izražena prije tri godine:
“Prije tri godine na fer i slobodnim izborima građani su izabrali svog predsjednika Milorada Dodika.”
Cvijanović tvrdi da su izbori posljedica “uzurpacije domaćih institucija” i “neustavnih manipulacija stranog faktora”.
“Ovi izbori nisu rezultat unutrašnje potrebe, već kolonijalnog uticaja koji pokušava upravljati političkim procesima u Republici Srpskoj”, poručila je.
Uprkos tome, potpredsjednica SNSD-a naglasila je da stranka ulazi u izbornu trku odlučno i s jasnim ciljem:
“Obaveza SNSD-a je da i u ovakvim okolnostima donese novu pobjedu Republici Srpskoj. Naši aktivisti su spremni za sve izazove, jer znamo šta branimo – narodnu volju i našu slobodu.”
Cvijanović je poručila da će SNSD i dalje biti “stub stabilnosti i otpora vanjskim pritiscima”, te da “Republika Srpska nikada neće pristati na scenarij koji dolazi izvan njenih institucija”.
👉infoposkokbrčko✅️
