spot_img
Ponedjeljak, 15 Juna, 2026
spot_img
HomeBIHCVIJANOVIĆ OŠTRO O KOMŠIĆU: “U SAVJETU BEZBJEDNOSTI GOVORIO JE SAMO U SVOJE...

CVIJANOVIĆ OŠTRO O KOMŠIĆU: “U SAVJETU BEZBJEDNOSTI GOVORIO JE SAMO U SVOJE IME, NE U IME BIH!”

-

Srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je da je Željko Komšić, njen kolega u državnom vrhu, na sjednici Savjeta bezbjednosti UN-a govorio samo u svoje ime, a ne u ime Bosne i Hercegovine niti Predsjedništva kao kolektivnog tijela.

Cvijanovićeva je poručila da Komšić, “lažnim optužbama na račun Republike Srpske i izlizanim pričama o secesionizmu, opravdava strani intervencionizam i prikriva sarajevski unitarizam”.

“BiH pretvorena u laboratoriju”

Prema njenim riječima, BiH je “pretvorena u laboratoriju brutalnim djelovanjem raznih visokih predstavnika, suprotno Dejtonskom sporazumu”. Dodala je da su “eksperimenti na izgradnji države uništili unutrašnje povjerenje i dijalog, te degradirali smisao demokratski izabranih institucija”.

Nakon 30 godina eksperimentisanja, treba otkloniti štetne posljedice stranog intervencionizma koji je dostigao vrhunac djelovanjem Kristijana Šmita”, naglasila je Cvijanovićeva.

Kritika EU, pohvala SAD-u

Cvijanovićeva je ocijenila da Evropska unija obeshrabruje svojim stavom jer, kako je rekla, “podržava misiju visokog predstavnika i time pokazuje odsustvo vizije prema BiH”.

Istovremeno je pohvalila stav američke predstavnice u UN-u, koja je – prema njenim riječima – ponovila da je “završena era izgradnje država”, što, kako kaže, ohrabruje Republiku Srpsku.

Republika Srpska ostaje posvećena miru, stabilnosti i saradnji sa svima u BiH i regionu”, zaključila je Cvijanovićeva.



👉infoposkokbrčko✅️

BRČKO DISTRIKT

spot_img

Posljednje objavljeno

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com