
Član Glavnog odbora Socijaldemokratske partije BiH, Aleksandar Vuković, izjavio je da je SDP „ugasio i pregazio“ Stranku demokratske akcije (SDA) na sjeveru Bosne i Hercegovine, te da će uvođenje elektronskog glasanja i skenera „eliminisati prevarante“ i dodatno oslabiti SDA u Podrinju.
„Na sjeveru Bosne i Hercegovine mi, Bosanci i članovi SDP-a, političkim ratrakom smo pregazili Stranku demokratske akcije, kako se gaze izdajnici države. SDA tu više ne postoji, a ni SNSD nam više ne može ništa“, poručio je Vuković.
On je naveo da će „izborni štab SDA za Republiku Srpsku biti u avliji kod Ramiza Salkića u Tuzli“, ističući da u tom entitetu SDA više neće imati ni poštanski pretinac. Vuković je dodao da će „njihovi sastanci ubuduće biti održavani ispod šljive kod Ramiza“.
U svom obraćanju, Vuković je optužio SDA za „posljednji trzaj i prevaru bosanskog naroda“, kako bi, prema njegovim riječima, „pojedinci, uvijek isti decenijski paraziti, ponovo uhljebili sebe i svoje porodice“.
„Dinastija Izetbegović, bračni par metuzalema, Boni i Klajd, zajedno s nekoliko ‘ćacija’ iz porodične pravne službe, predstavlja prevaziđenu i otrcanu političku pojavu. Bosna i Hercegovina je država svih Bosanaca i Hercegovaca i nikada neće biti podijeljena, primitivna i plemenska provincijalno-palanačka zadruga“, poručio je Vuković.
Na kraju, pozvao je „čestite patriote“ iz redova SDA da se pridruže SDP-u u, kako je rekao, „odbrani države u manjem bh. entitetu“.
👉infoposkokbrčko✅️
