
Lider Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović ponovo je izazvao buru u javnosti izjavom o najnovijim političkim preokretima u Republici Srpskoj.
Komentarišući odluku Narodne skupštine RS o imenovanju Ane Trišić Babić za vršioca dužnosti predsjednika RS, Vukanović je u svom blogu oštro prozvao vlast i ukazao na, kako kaže, “drastičnu promjenu kursa prema Zapadu”.
“Do juče su nam Englezi bili neprijatelji, 40 agenata MI6 tragalo je za Dodikom da ga namami u klopku. U Palati Republike pjevala se pjesma ‘prokleta Amerika i zlato što sja’, klicalo Moskvi i odjekivala Kaljinka. A sada se ploča okreće – Englezi i Amerikanci su nam braća, a Rusima uvodimo sankcije”, poručio je Vukanović.
💣 “MI6 VIŠE NE TRAGA ZA DODIKOM” – PROMJENA STAVA PREMA ZAPADU
Vukanović podsjeća da je britanski ambasador Džulijan Rajli nedavno pohvalio poteze vlasti u RS-u, uključujući imenovanje Trišić Babić, navodeći kako Dodik sada “sluša i izvršava nove zadatke”.
“Dodik ćuti, i ne odgovara na pohvale ambasadora kojeg je do juče vrijeđao”, naglašava Vukanović.
🇺🇸 SAD I RS JAČAJU VEZE – “ZABORAVLJENA KALJINKA”
Prema njegovim riječima, “ploča se okrenula” i u odnosima sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Željka Cvijanović sastala se s Džonom Ginkelom, otpravnikom poslova Ambasade SAD u BiH, kako bi razgovarali o jačanju odnosa RS-a i Amerike.
⚔️ VUKANOVIĆ: “RUSIMA UVODIMO SANKCIJE, A ONI ĆUTE”
Istovremeno, podsjeća Vukanović, Savjet ministara BiH na čelu s Borjanom Krišto, uz podršku ministara SNSD-a, odobrio je 19. paket sankcija protiv Rusije, čime je BiH u potpunosti slijedila politiku Zapada.
“Uprkos svemu, Rusi i dalje podržavaju američkog i engleskog vazala Milorada Dodika i njegov režim koji iznutra uništava Republiku Srpsku”, zaključio je Vukanović.
👉 infoposkokbrčko✅️
